Stypendium MKiDN 2014
Od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku w ramach przyznanego mi stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowałam projekt napisania sztuki w trzech aktach pod roboczym tytułem Ja, Gustaw.
Notatnik:
5 lipca przejrzałam po raz kolejny dokumenty w Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie.
12 lipca zwiedziłam Skoczów, Cieszyn i Karvinę.
14 sierpnia byłam w Muzeum Miejsce Pamięci Dachau na terenie byłego Obozu Koncentracyjnego w Dachau.
22 sierpnia zwiedziłam Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.
W lipcu i sierpniu korespondowałam z szeregiem instytucji oraz wieloma osobami prywatnymi w Polsce i za granicą, m.in. z mieszkańcami Biviers koło Grenoble.
6 grudnia zakończyłam pisanie sztuki. Pozostały poprawki, konsultacje, wyszlifowanie chropowatości :).
Na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 poprawioną sztukę rozesłałam do instytucji kultury (Biblioteka Śląska, CINiBA, Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Rozrywki w Chorzowie), a także na konkurs Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna w Gdyni.
Luty 2015 – fragment dramatu Ja, Gustaw ukazał się w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Śląsk” (nr 2/2015). Pdf tego numeru dostępny pod linkiem:
http://www.slaskgtl.pl/files/pdf/pisma/18/Miesiecznik_Slask_2015_2_18.pdf?20150527092855
21 lutego 2015 – audycja w Radiu Katowice w cyklu „Ligoniowe radio”. W ramach audycji rozmawiałam z Anną Musialik i Henrykiem Grzonką o Gustawie Morcinku oraz mojej sztuce, a Grzegorz Przybył wykonał premierowe aktorskie odczytanie fragmentów dramatu Ja, Gustaw. Podcast dostępny jest na stronie:
http://www.radio.katowice.pl/zobacz,9526,Ja-Gustaw.html#.VQqolCx0yPw
6 maja 2015 – audycja w radiu Katowice w cyklu „Szkoła bardzo wieczorowa”. W ramach audycji rozmawiałam z Anną Musialik o życiu i twórczości Gustawa Morcinka jako zawsze obcego. Poruszyłyśmy kwestię różnych wewnętrznych rozdarć autora oraz konsekwencji, jakie przyniosły one w jego książkach i życiu. Ponownie wykorzystane zostały fragmenty dramatu Ja, Gustaw, odczytane przez Grzegorza Przybyła.
Marzec 2018 - cały dramat opublikowałam na łamach "Kuźni Literackiej" pod linkiem: http://kuznia.art.pl/galeria-osobliwosci/proby-prozatorskie/2046-ja-gustaw-katarzyna-kuroczka.html oraz w 64. numerze kwartalnika "Szafa" pod linkiem: http://artpubkultura.blogspot.com/2018/03/katarzyna-kuroczka-ja-gustaw.html
Komentarze
Prześlij komentarz